Er du teknisk leder eller CTO?
Sæt kryds i kalenderen onsdag den 25. februar, hvor vi afholder årets første CTO-Netværksmøde på Fyn på Hotel Odeon i Odense.
Onsdag den 25. februar 2026, kl. 16.00 – 19.00
Hotel Odeon, Odeons Kvarter 11, 5000 Odense
På dette dykker vi ned i rekruttering, unge talenter og den kultur, der fastholder dem.
Oplægget holdes af Mia Grodt, founder af Leadr Recruitment, som med mere end 10 års erfaring fra it-rekrutteringsbranchen deler sine erfaringer og perspektiver på, hvordan man skaber stærke og bæredygtige teams.
Målgruppe
CTO-Netværket er for dig, der ønsker faglig sparring og erfaringsudveksling med andre tekniske beslutningstagere. Har du interesse i at blive en del af netværket er du meget velkommen til at række ud til Camilla Holstebro på mail: caho@itb.dk.
Det fulde program følger, og dagen afsluttes med en let middag.
Oplægsholderen
CTO-netværket er et erfa-netværk for CTO’s og teknisk ansvarlige i IT-Branchens medlemsvirksomheder. Vi mødes ca. fem gange om året og møderne afholdes i Odense.
Formålet med netværket er at skabe stærkere relationer mellem CTO’s og dele erfaringer med at drive, styre og udvikle de teams af softwareudviklere og teknikere, som vi har vi vores virksomheder.
Formatet er uformelt og veksler mellem inspirations- eller ekspertoplæg indenfor et givent emne eller et mere dialogbaseret set-up, hvor vi taler ”top of mind” rundt om bordet.
Møderne krydres altid med inspirerende godt netværk og årstidens forfriskninger.
Hvis du ikke har været med før og gerne vil vide mere, så tøv ikke med at kontakte Camilla Holstebro på mail: caho@itb.dk.
