Se hvem af de over 300 deltagere der dukker op indtil videre. Måske er der en eller flere fra listen, du kender eller gerne vil i kontakt med. Det er sidste chance hvis du skal nå at meldes til.

IT-Branchens nytårskur er stedet, hvor du bliver en del af det helt rigtige netværk. Stedet hvor branchen mødes og ønsker hinanden et godt nytår, inden vi for alvor skyder gang i de mange spændende aktiviteter, som 2019 byder på.

Mød op og bidrag med det gode humør til den festlige stemning, så byder vi på et sprudlende glas bobler og lidt godt til ganen og sammen gør vi dagen til branchens bedste og mest festlige nytårskur.

Vi glæder os til at skåle det nye år ind sammen med dig! Vi ses i eftermiddag kl. 15.00 – 17.00 i den smukke Børssal på Børsen.

Her er deltagerlisten pt.

  • Adam Lebech, Digitaliseringsstyrelsen
  • Adam Meinertz, Folk & Sikkerhed
  • Alexander Palmgren, PEDAB Denmark A/S
  • Anders Feddersen, Oracle
  • Anders Hecquet, DXC Technology
  • Anders Jacobsen, Change ApS
  • Anders Lotterup, Justitsministeriet
  • Anders Pall Skött, DTU
  • Anders Thomsen, Microsoft
  • Andre Dommer, Analytic Trust
  • Anja Monrad, Dell
  • Ann Møller Christensen, Miracle A/S
  • Anna Lykke Lundholm-Andersen, Comply by Innovation Lab
  • Anne Dorte Bach, Magenta ApS
  • Anne-Kathrine Kjær Christensen, Specifii
  • Anne-Sophie Andersen, ThinkAhead
  • Annette Kvist, Conscensia
  • Atle Winther, Coding Pirates
  • August Stengaard, IT-Branchen
  • Bent Dalager, KPMG
  • Bent Ørnbøl Larsen, conXO
  • Betina Isted, We App It
  • Bettina Nielsen, Strand & Donslund A/S
  • Birgit Grøsfjeld, Cerner
  • Birgitte Hass, IT-Branchen
  • Bjarke Alling, Liga ApS
  • Bjørn Borre, IT-Branchen
  • Bo Madsen, Danica Pension
  • Britt Behrend, SPECIALISTERNE ApS
  • Børge Heidegaard, L&T Infotech
  • Camilla Chakiri, SAP Danmark
  • Camilla Feddersen, c|factor
  • Camilla Just, DXC Technology
  • Carina Walbom-Dicay, Kimo Consult
  • Carl Thaisen, helphouse.io
  • Caroline Post, Dansk Erhverv
  • Caroline Widriksen, aPureBase
  • Carsten Faldborg, helphouse.io
  • Carsten Hansen, Conscensia
  • Carsten Hvid Challet, KMD
  • Carsten Lassen, Specialisterne
  • Catrine Dilling Huusmann, Visma e-conomic
  • Charlotte Enevoldsen, Dansk Erhverv
  • Charlotte Feldtfos, Alm Brand
  • Christel Conrad, FlowStack ApS
  • Christian Nejstgaard, Ciklum
  • Christian Bohn, Nets
  • Christian Hannibal, Dansk Industri
  • Christian Holst-Jensen, Global Mediator ApS
  • Christian Lunding, Staten og Kommunernes Indkøbsservice A/S
  • Christian Max Hansen, Accenture
  • Christian Riise, Dell EMC
  • Christian Tønnesen, Komplex it
  • Christian Ulrich, HP Inc
  • Christian Wernberg-Tougaard, Deloitte
  • Christine Gouchault, Gouchault
  • Claus Bo Mikkelsen, Accenture
  • Claus Gylling, It-can-be-done
  • Claus Pedersen, Eurekos LMS
  • Claus Schmidt, Accuro ApS
  • Claus Sølvsteen, Peytz & Co
  • Claus Østergaard, Cuklum
  • Daniel Baes, Baes Data ApS
  • David Møller, Synch Law
  • Diana Grimberg, Grimberg Communications
  • Dina Raabjerg, Systematic
  • Ditte Møller Kjeldsen, IT-Branchen
  • Dorte Krüger Molin, Rhetor – rådgivende retorikere
  • Dorte Olesen, DTU
  • Elva Gestsdottir, ODR
  • Erik Bonnerup, pensionist
  • Erik Kaae, EG A/S
  • Erik Pedersen, Veritas
  • Eva Fog, DigiPippi
  • Farzad Khamisi, KEA – Københavns Erhvervsakademi
  • Finn Krusholm, Stake Holding
  • Finn Mølgaard, Canon Europa N.V.
  • Flemming Falk Hansen, DXC
  • Freddy Lykke, Sirenia Aps
  • Gerner T-Madsen, IT- Culture Security
  • Ghita Thiesen, KL
  • Gitte Gormsen, Gain&Co
  • Hans Andersen, helphouse.io
  • Hans Henrik Groth, CrossWorkers
  • Hans Peder Hostrup, RISMA Systems
  • Hans Ulrik Madsen, Zylinc A/S
  • Heidi Have, INOVA Energy
  • Heidi Schmidt, Københavns kommune
  • Helga Heyn, NNIT
  • Helle Iversen, Accenture
  • Helle Torp Eklund, Strand & Donslund
  • Henrik Andersen, Pedab Danmark
  • Henrik Anker Olesen, Flere
  • Henrik Biering, Peercraft ApS
  • Henrik Dencker Broch, Danica Pension
  • Henrik Jensen, To Echo ApS
  • Henrik Lindholm, MV-Nordic
  • Henrik Mølgaard, Global IT specialist provider
  • Henrik Specht, Danske Bank
  • Henrik Wieland, DXC Technology
  • Holger Foss, Exformatics
  • Holger Hansen, Assessit
  • Hugo Prestegaard, Teleindustrien
  • Isabella Zaugg Hansen, IT-Branchen
  • Iswariya Sivalingam, Sofigate
  • Jacob Eiler, Apide ApS
  • Jacob Andersen, Nordea
  • Jakob Blicher-Hansen, KPMG
  • Jakob Damgaard Laursen, Mr
  • Jakob Kvist-Sørensen, Ingram Micro
  • Jakob Schou, Delegate
  • Jakob Willer, Teleindustrien
  • Jan Badura, TIMEmSYSYEM
  • Jan Horsager, IDC Nordic
  • Jan Skelbæk, Miracle A/S
  • Jan Ståhlberg, Dataproces Innovation
  • Jan Voetmann, Specialisterne
  • Jan Winther, Netcompany
  • Jane Maigaard, TW
  • Jane Næsby, JN Consulting
  • Jan-Erik Revsbech, Peytz & Co
  • Jannie Kluge, KLUGE A/S
  • Janus Jensen, Schledermann ApS
  • Janus Sandsgaard, Dansk Erhverv
  • Jarad Leisner, aPureBase
  • Jaron Cohen, ON IT ApS
  • Jasmina Pless, Dansk Erhverv
  • Jens Almborg, Acto
  • Jens Kjærum, PDC Dictus
  • Jens Lind-Winther, ValueSelling Associates
  • Jens Nedergaard, DTU Executive School of Business
  • Jens Nielsen, Liga
  • Jens Væver Hartfelt, To Echo ApS
  • Jeppe Skovhus Gerholt, Microsoft Danmark
  • Jesper Algren, Invest in Denmark, Udenrigsministeriet
  • Jesper Höilund Jensen, Netgroup
  • Jesper Jensen, Binet.dk ApS
  • Jesper Juul-Jensen, Dansk Erhverv
  • Jesper Kolding, 7N
  • Jesper Vennevold, Binet.dk ApS
  • Jette Aagaard Madsen, DXC Technology
  • John Christensen, Nets DanID
  • Jonas Dueholm, Winther Dueholm IVS
  • Jonas Stone-Bjarup, Geomatic
  • Josefine Brinck Mulvad, IT-Branchen
  • Juliane Jenvall, IT-Branchen
  • Julie Frølich, IT-Branchen
  • Julie Rosendal, Dell
  • Jørgen Bardenfleth, EG
  • Jørn Rønning, Lenovo
  • Karsten Højer, Capmon A/S
  • Kasper Kent, Rhetor – rådgivende retorikere
  • Kasper Thorup, IT-Branchen
  • Kenneth Kryger Gram, Abakion
  • Kenneth Mikkelsen, IQVIA
  • Kim Graugaard, BitTech IT
  • Kim Mesnickow, Delfin IT
  • Kim Møller Jensen, Vitec MV
  • Kim Nymann Reiland, Kimo Consult
  • Kim Østrup, CBS
  • Kirstin Rolver, IT-Branchen
  • Klaus Olsen, Softwaretest.dk v/ Klaus Olsen
  • Kristian Ramm-Larsen, Legalxtract
  • Kristian Larsen, IT Minds Aps
  • Kristian Mortensen, Dansk Erhverv
  • Kristine Helen Falgren, Udenrigsministeriet – Invest in Denmark
  • Kaare Danielsen, Computerworld
  • Kåre Steffensen, Peytz & Co
  • Lars Andersen, SEED Capital
  • Lars Henrik Aaskov, DXC Technology
  • Lars Mathiesen, Frost Management
  • Lars Monrad-Gylling, Schultz A/S
  • Lars Wodschow, Accenture
  • Lars-Gjøls Andersen, Chase-Race
  • Laura Ivanoff Olsen, Deloitte
  • Leif Vestergaard, Targit
  • Line Milthers, Conscensia
  • Lisa Mortensen, DXC Technology
  • Lisa Nyegaard, SAP Danmark
  • Lisbeth Kjellberg, H2I
  • Lisbeth Rhodes, Folk & Sikkerhed
  • Lotte Arentoft, IT-Branchen
  • Lotte Jensen, IT-Branchen
  • Louise Riisgaard, Dansk Erhverv
  • Louise Wichmann, Legalxtract
  • Mads Himstedt, Helphouse
  • Mads Rebsdorf, Visma e-conomic
  • Magnus Alkil, KL
  • Mahan Semnanipour, DXC Technology
  • Maja Beck, Workindenmark
  • Maja Christiansen, SAS Institute
  • Majlis Mølenberg, IQVIA
  • Malene Hasse, KEA – Københavns Erhvervsakademi
  • Marianne Lindhard Moe, Avanade
  • Mariano Anthony Davies, BOSS Certification UK Limited
  • Marie-Louise Schou, Digipippi
  • Mark Sørensen, MS Kommunikation
  • Mark Thorsen, Udlændinge- og integrationsministeriet
  • Markus Holm, IT-Branchen
  • Martin G Rode, GTS Nordic
  • Martin Holmgaard, Nets
  • Martin Jensen Buch, IT-Branchen
  • Martin Petersen, Mjølner Informatics
  • Martine Andersen, Spitze & Co
  • Merete Riisager, Undervisningsministeriet
  • Mette Feifer, Dansk Erhverv
  • Mette Eika Grønvald, TDC Group
  • Mette Krüger, Telenor
  • Mette Lundberg, IT-Branchen
  • Mette Nikander, C-cure
  • Mette Reissmann, Folketinget, socialdemokratiet
  • Mette Smith Thastum, DI Digital
  • Michael Appelby, Zybersafe
  • Michael Bach Petersen, Charlie Tango
  • Michael Karlsen, Onomondo ApS
  • Michael Moesgaard Andersen, AAG
  • Michael Stranau, Zybersafe ApS
  • Michael Watjen, Nine A/S
  • Michèle Bramstoft, COPENHAGEN RELOCATIONS
  • Mikael Skilbreid, IQVIA
  • Mikkel Jespersen, 1508
  • Mikkel Kruse, EG A/S
  • Milena Krogsgaard, Kammeradvokaten
  • Mogens Nørgaard, NDI
  • Mogens Them Nielsen, WebCRM
  • Morten Jørgensen, Atea
  • Morten Dyhrberg, Danica Pension
  • Morten Engedal, Knowledge Cube A/S
  • Morten Have, Nobly
  • Nabil Ali Jaloud, UM
  • Nathali Lexner, Dell EMC
  • Nicholas Rohde, Bankresearch A/S
  • Niels Høgfeldt, Supersystems.dk ApS
  • Niels Federspiel, Atea
  • Niels Larsen, Knowledge Cube A/S
  • Niels Qvistgaard, Qvistgaard Application Development
  • Niels Ralund, Fdih
  • Niklas Mejlhart, Atea
  • Ole Grønskov, PDC A/S
  • Ole Kjeldsen, Microsoft Danmark
  • Ole Stiig Petersen, Lisberg-SAM International
  • Ole Østergaard, Analytic Trust
  • Ole Aarøe, TIMEmSYSYEM
  • Per Bjørn Gydesen, EA gruppen
  • Per Baad, 7N
  • Per Juel Hansen, KMD
  • Pernille Kirkvåg, NSR sygehuse
  • Peter Balslev, Sofigate
  • Peter Hecht, DXC Technology
  • Peter Hedberg, Geoinfo A/S
  • Peter Nordahl, Workindenmark
  • Pia Elsborg, Interxion
  • Pia Kjærbye, Moment A/S
  • Poul Erik Rasmussen, FP Consultants
  • Poul Noer, Dansk Erhverv
  • Poul-Erik Hansen, Censec
  • Rasmus Helwigh, Xbrl Takeoff ApS
  • Rasmus Krone, T-Systems Nordic
  • Reda Al-Karbalaie, Front-Safe
  • Rene Joergensen, ProMeasure ApS
  • Richard Dahlman, DXC
  • Richard Georg Engström, IMPACT X
  • Rikke Møgelvang, Shape Robotics
  • Rune Fick Hansen, IT-Branchen
  • Sadhia Mengal, YouSee
  • Sara Gøtske, Digitaliseringsstyrelsen
  • Sara Juhl, BLOOM
  • Sara Leander-Pehrson, Prezentor
  • Sebastian Schledermann, Schledermann ApS
  • Sif Neldeborg, IT-Branchen
  • Signe Hiort, GTS Nordic
  • Simon Svarrer, Schultz
  • Steen Bern Johansen, Steen Bingo Johansen
  • Steen Helmer, TBK Consult
  • Steen Rath, RISMA Systems A/S
  • Steffen Houlind, Dansk Erhverv
  • Steffen Villadsen, Computerworld
  • Stig Weilborg, EPSN Workforce
  • Svend Hjort, SvnedHjortAgencies
  • Svend Jensen, Peytz & Co
  • Svenne Krap, Kracon ApS
  • Søren Bregenov, KL
  • Søren Gershøj, Max Manus A/S
  • Søren Gorm Rasmussen, Sofigate
  • Søren Johansen, Telenor
  • Søren Rubek Sejthen, Bid Excellence
  • Søren Sennels, Dencrypt
  • Thomas Fabritius Falck, Danica Pension
  • Thomas Kent Larsen, Nemsign
  • Thomas Madsen-Mygdal, TwentyThree
  • Thomas Vejlemand, Infomedia
  • Tille Nelsson Bjørndrup, Chase-Race
  • Tobias Fonsmark, Semaphor
  • Tom Holsøe, Kammeradvokaten
  • Tom Rasmussen, Xbrl Takeoff ApS
  • Tom Togsverd, Indesmatech
  • Tonny Klim, BitTech IT
  • Tonny Møgelvang, Moment A/S
  • Tor Bloch, Rimac
  • Torben Henning Larsen, Tohela Consulting
  • Torben Okkels, Realfiction ApS
  • Torben Ægidius Mogensen, DIKU
  • Trine Møller Nielsen, IT Universitetet
  • Uffe Egekvist, Chase-Race
  • Ulrikka van Straten, QBS Nordic
  • Vibeke Bugge Kristiansen, Strator A/S
  • Viktor Flyckt Andersen, IT-Branchen